Kategoriler
Obezite

Neden Obezite Olunur? Neden Obez Oluruz?

Neden obezite olunur? Obezite hastalığının nedenleri nelerdir? Hangi etkenler insanları obez yapar? Obezite ameliyatı olan kişilerin ağzından, neden obezite hastası olduklarını dinleyeceğiz. Kısaca neden obez oluruz sorusuna yanıt arayacağız. Obez kişilerin yaptığı hatalara düşmemek için tüm yorumları okumalısınız.


Büyük bir çoğunluğumuz obezite ameliyatı sayesinde kilolarımızdan kurtulduk. Şükürler olsun… Bundan önceki hayatımızda bizi obez yapan neydi, neden bu kadar kilo aldık, neden obezite hastası olduk, obezite ameliyatı olanlar yaşadığınız olumlu ve olumsuz şeyler nelerdi ve en önemlisi bizi bu ameliyatı olmaya iten faktör neydi. Bunları paylaşarak diğer arkadaşlarımıza ve birbirimize destek ve motivasyon verebiliriz hadi bakalım, neden obez olduk…

 • Her akşam 2.5 litre kola içiyordum.
 • Ama biz olamadık ameliyat olamadık kardeşim.
 • Sana ve senin gibilere bilgi vermesi amaç zaten abla.
 • Askerde Van sınır karakolunda, İran sınırında sürekli gözetlemede kalırken üşütmeye bağlı zatürre olmuşum. Zatürre ilerlemiş ve yataktan kalkamaz hale geldim. Mecburen rahatsızlığımı bölüğe, bölük tabura, tabur komutanlığına bağlı lantlar beni alarak van askeri hastanesine götürdüler ve muayenem yapıldı van yüzüncü yıl tıp fakültesindede sevkim yapıldı ve orada da testler tahliller sonucu akciğerim kötü duruma gelmiş su toplamış iltihap yapmış bu durumdan dolayı kortizon ve çeşitli ilaç ve serumlarla 1 ay boyunca tedavi gordum sonrasında kortizona bağlı kilo aldım askerlik sonrasında bomba gibi oldum kiloya bağlı rahatsızlıklarım artınca ameliyat olmak zorunda kaldım.
 • Yediğim dayaklardan tiroid bezlerim çalışmıyordu. 6 senede 60 kg aldım.
 • Nasıl bi dayak?
 • 6.5 yıl milli takımda 69 kg da ağır siklet boks yaptım. Aldığım darbelerden dolayı tiroidlerim calismiyordu. Günde 5 paket sakız çiğniyordum. Boksu bıraktım sigaraya alkole başladım. Günde 1 litre alkol 3 paket sigara fix. Derken 5 yılda 60 kg aldım 128 kg ile op oldum. 60 gün oldu şu an 99 kg yim. Tiroidlerim su an hiç çalışmadığı kadar çalışıyor. Obezite ameliyatı candır.
 • Profesyonel sporcuydum ayak tarak kemiğim kırıldı 1yıla yakın yürüyemedim.
 • Geçmiş olsun. Obez olma hikayemiz yakın.
 • Orta sonda geniz eti ameliyatı oldum o yaz 3 ayda 15 kilo aldım. Lise icin pantolon alirken kadina 36 beden pantolon dedim şaşırdı ama verdi tabi bacağımdan bile geçmedi o gün 42 beden pantolonla mağazadan çıktım. Anladım ki ben kilo almışım. Liseyi hep dalga gecilen esprili yüzü güzel ama şişman kız geçirdim. Sonra evlilikle gelen ekstra akrabalardan laf sokmalar. Doğum ve sonuç 112 kg. Bi kaç arkadaşım ameliyat olduktan sonra bana dank etti karar aldım ayın 22 sinde op. Olcam inşallah.
 • MERHABA ARKADAŞLAR….
  İKİ TANE SELAHATTİN VAR HİKAYEMDE….
  BİRİ OBEZ OLAN…
  DİĞERİ OBEZ OLMAYAN…
  UMARIM BEĞENİRSİNİZ….
  VE OBEZ OLMAYA SON VERMEK İSTERİNİZ…
  OBEZ OLAN BEN ZAYIFLAMA KARARINI BİRÇOK KEZ ALDI VE HEP YARI YOLDA BIRAKIP TERK
  ETMİŞ KİLOLARINA DAHA FAZLA KİLO EKLEYEREK DEVAM ETTİ. EN SON AKAPUNKTUR TEDAVİSİNE
  BAŞLADI VE SONUÇ HÜSRAN, TAM TAMINA 150 KİLO OLMUŞTU. OBEZ OLAN BEN ÇOK ÇALIŞTIĞI
  HALDE TAM KENDİNİ İZAH EDEMEDİĞİ İÇİN SÜREKLİ DIŞLANARAK YAŞAMAYA DEVAM EDİYORDU. VE
  HATTA PSİKOLOJİK OLACAK Kİ ARTIK KENDİ KİLOMLA KİMSENİN DALGA GEÇMESİNE MÜSAADE
  ETMEYİP, BİZZAT KENDİM DALGA GEÇMEYE BAŞLAMIŞTIM. TAKİ ZONGULDAK’DAKİ İŞ ARKADAŞIM,
  ABLAM DEĞİL AMA ABLA ŞEFKATİ GÖSTEREN VE AYNI ZAMANDA İŞ YERİ HEKİMİM SANA TÜP MİDE
  YAPALIM TEKLİFİNİ BULUNANA KADAR.
  ÇOK GÜZEL GÜNLER BENİ BEKLİYORDU. AMA KAFAMDA DELİ SORULAR. ARAŞTIRMALARA
  BAŞLADIM. İNTERNETTEN, SOSYAL MEDYADAN ARAŞTIRMALARIMI YAPMAYA BAŞLADIM
  ZONGULDAK’DA SIRA ALDIM TÜM İŞLEM BENİ BEKLİYORDU HAZIRDIM HER ŞEYE. AMA İŞTEN
  UZAKLAŞTIRILMAM HER ŞEYİN BAŞLAMADAN BİTMESİNE NEDEN OLDU. AYNI ZAMANDA İDARİ YARGI
  HÂKİMLİK MÜLAKATINDA ÇOK İYİ BİR BAŞARI SAĞLAMAMA RAĞMEN FİZİKSEL GÖRÜNÜŞTEN
  ENGELLENMEM BENİM OBEZLİĞİME VEDA ETME VAKTİNİN GELDİĞİNİ İŞARET EDİYORDU. AMA AİLEM
  KESİNLİKLE KARŞIYDI. TABİ İŞTEN AYRILDIĞIM İÇİN AİLEMİN YANINA DÖNMEK ZORUNDAYDIM.
  BİR YANDAN İŞ ARAYIP BİR YANDAN OBEZİTE CERRAHİSİ ARAYIŞINDAYDIM. İŞTEN ÇOK
  OBEZİTE CERRAHI ARIYORDUM AMA AİLEME İŞ ARIYORUM DEMİŞTİM. BU SÜREÇTE 1 YIL GERİDE
  KALMIŞTI VE OBEZ OLAN BEN TÜM CESARETİMİ TOPLAYIP SON KEZ AİLEME SÖYLEME KARARI
  ALMIŞTIM. ÇÜNKÜ AMELİYAT OLMAMA 1 HAFTA VARDI. VE VE KESİNLİKLE OLMAMAM GEREKTİĞİNİ
  OLANLARIN HEPSİNİN ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİLER. AMA BİLMEDİKLERİ VE BENİMDE BİLMEDİĞİM BİR
  OLAY VARDI ODA KARACİĞER YAĞLANMASI VE SİROZA DOĞRU YÜRÜMEKTİ. AMELİYATTAN BİR GÜN
  ÖNCE ÖĞRENDİM TABİ BUNU.
  FAZLA UZATMAYAYIM…
  GÜNLERDEN 12 ŞUBAT 2016.
  ÖĞLEN SONRASI AMELİYAT OLACAM VE HASTENEDE TEK BAŞIMA. HIZLI VE ÖFKELİ. TÜP
  TAKTIRMAYA GİDİYOR….
  AMELİYAT SONRASI İLK GECE ÇOK SIKINTILI GEÇTİ….
  ÇOK PİŞMANDIM….
  AĞRILARIM VARDI. MİDEM BULANIYORDU. KUSUYORDUM. İÇİM YANIYORDU. SU İÇMEK
  İSTİYORDUM AMA YASAKTI. AMA GÜNDEN GÜNE İYİ OLMAYA BAŞLADIM. VE AİLEME SÜRPRİZ
  YAPTIM.
  AMA SONRASI MÜKEMMEL OLDU….
  ŞİMDİ GEÇMİŞİMDE YAPAMADIĞIM ÇILGINLIKLARIN ACISINI ÇIKARIYORUM.150 KG İLE OPR OLDUM 10 AYDA İDEAL KİLOMA ULAŞTIM. ŞUAN 13. AY BEN 85 KG ÇOK AMA ÇOOOOOOOKKKKKK MUTLUYUM.
 • Hayatının her donemınde yemeyi içmeyi gezmeyi aynı zamanda giyinmeyi seven birisi olarak hıcbır zaman arkaya bakmadan yiye yiye kilo alan ve 130 kg kadar çıkan birisiyim ben ki op öncesi yapılan tetkiklerde sadece yemeye bağlı kılo herhangi 1 yandaş hast yok raporum Da vardı 🙄 bunun dışında tabiki akupunktur dan iç hastalıkları uzmanları yardımı ıle kilo vermeye calışmalar ek gıda takviyesi ürünlerle kilo vermeye calışmalar diyetisyen ve sağdan soldan duyum diyetleri de ihmal etmeyen birisi 🤔 fakat her seferinde en fazla iki hafta sabır edip sonrasında da pes eden birisi 🙄 spor mu hiç işin olmadı maalesef yaşam standartım olarak görmeyi bırakın mecburi dahi yapmadım 😒 ta ki kardeşimin düğünü olacağı yıla kadar 2 kardeş tık ve onun düğününe zayıf girmeliydim (ne beynimin tasına dank ettiyse) Bir kez aklıma koydum mu uygulaması sadece bana kalır ve yeni Bir hayat adım atar beni 😂 benden giden mi -80 kaç ay mı oldu 39 ay geride kaldı sağlıklı yıllarımız olsun o zaman 👌✋
 • En çok 97 kiloyu gördüm ve herkes beni gördüğü zaman başka konu yokmuş gibi kilo konusunu açıyordu, bunlara alışmıştım aslındada bir akrabam benim için demişki mehtap ablanın bacağı benim belim kadar demiş bunu duydum sordum oda Öyle ama dedi, yüz kilo olmama üç kilo kalmıştıki bir azimle diyete başladım ve altı ayda 19 kilo verdim şu an 78 kiloyum bana göre on kilo fazlam kaldı inş onuda vericem sıkı diyetteyim.
 • Hiç bir zaman zayıf bir bayan olamasamda . .Taki benim için hayatımdaki yüklerimden kurtulduğum benim icin ilk o gün belli olan 17 mart eşimle boşanma kararı aldım ve stres sağlık sorunu birbirini tetikleyen bir süreç ciddi tedavi gerektiren zamanlardan geçtim. Ve ben malasef 50 kilo aldım bu ameliyatı araştırma sürecim başladı ve en son görüştüğüm doktoruma şükürler Olsun güvendim ve tarihi hiç farkında olmadan 17 mart 2015 te tüp mide ameliyatı mı oldum.benim kamburlarımdan hayatımı zindan eden yüklerimden kurtulduğum kurtuluşum oldu ve 144 kilodan şuann 79 kilodayim.En büyük etkennanne olmam oğlumdur bana cesareti veren onunn icin sağlıklı bir anne olmak icin.
 • Diyabetli ve kalp hastalıkları böbrek yetmezliği olup zaman içinde şekerin ağacı budar gibi her an bir organ kaybı yaşamaktansa %70 masada kalırsın dedikleri halde cesaretimi toplayıp tevekkül ederek ve tabiki doktoruma sonsuz güvenle ameliyatı oldum ve insülinleri bıraktım 2 yıldır insülin kullanmıyorum şükürler olsun..
 • Denizden mikrop kapıp 1 seneye yakın hastanede yatmam ve uygulanan tedavide kullanılan ilaçlarla sonuç günden güne kilo alımı ve ne yaparsam yapayım gram verememem. Ve en son dizde dokuları yırtıp koltuk derneklerine mahkum kalmak gözümü karartıp karar verdim. Ki 6 yıldır bu ameliyatı olmam için çevremde bir sürü baskı vardı ama ölmeye niyetim yok deyip konuyu kapatıyordum. Şimdi ise ah diyorum neden daha önce olmamışım .
 • Çocukluğumun psikolojik travmalarla geçmesi çocukluktan ibaren yanlış beslenme aile düzensizliği ve maddi durum sorunları kilo almada en büyük etken oldum ameliyata karar almam kilo nedeniyle polistik over sendorumu kuyruk sokumu batması ve oturamama belde 3 fıtık oluşması migren reng düzensizliği uyku apnesi topuk ağrıları gut hastalığı cevresel faktörlerde ise bu kadar sıkıntının üstüne dalga geçilmesi hor görülmek yeme bozukluğu en büyük etken sevgi eksikliğidir iyiki olmuşum diyorum inşallah kilomu korurum obezite cerrahisi candır.
 • Peki poli kistik over sendromu düzeldi mi?
 • Ben kendimi bildim bileli kiloluydum ergenlik çağlarımda spor yapmaya başladım sonra vücut geliştirme derken kilomu hep sabit kıldığımı fark ettim ama iş işten geçmişti sonra vucut yapmayı bıraktım dahada çok kilo aldım yaş ilerledikçe vermesi bi hayli zor oldu onca diyete rağmen olmadı bide iş okarak aşçı olunca imkansız hale geldi kilo vermem. Sağlıktan yana hiçbir sıkıntım yoktu ama alaycı gözler ve istediğim kıyafetler olmayınca canıma tak etmişti. Bundan yaklaşık 5 sene öncede felç geçirince tuzu biberi oldu. Artık bu kilolardan kurtulmalıydım ama nasıl sonra mide amelyatını son çare gördüm ama korkuyordum. Evlendim ve 1 oğlum oldu onunla daha rahat vakit geçirmek onunla gezmek onunla aynı kıyafetleri giymek hayali beni mutlu ediyordu. İşte o anda kafama düşen amelyat ol fikri beni benden almıştı ve karar verdim ölüceksem her şekilde ölürüm yicek rıskım varsa yaşarım ama şişko ölmemeliydim ve amelyat oldum 7 ay oldu ćok mutluyum 144 kilodan 89a düşmenin sevincindeyim iyiki olmuşum. Neden obez oluruz sorusuna cevabım budur.
 • Yemek yerken huzur buluyor insan sorunlardan dertlerden uzaklaşıyor bütün sıkıntılarını unutuyor sonra içine bir hüzün ve mutsuzluk çöküyor niye yedimki neden bu kötülüğü kendine yaptin ki diyor ama yinede yemekten vazgeçilmiyor.
 • Ben hep kiloluydum bebekken lisede üniversitede evlenirken… her yöntemi denedim kamplarda katıldım spor akapunktur diyetisyenler… ama başaramıyordum güzel kilo veriyordum ama geri dönüşü 3 kat fazla oluyordu. Balon yöntemi için gün aldım ama korktum. Sonra kelepçe için bir dr la görüştümki midemdeki sıkıntılardan dolayı olmadı. Azmettim sıkı bir diyete başladım zaten yıllarca diyetisyenlere gittiğim için çokda bilgim vardı araştırmayıda sevdiğim için kendi kendime 50 kilo verdim sonra safra ve bağırsak rahatsızlığım nüksetti operasyon oldum ama midem yine kocamandı 😀 yılmadım tam 1.5 yıl diyet yaptım. Boyum uzun olduğu için (1.76) 70 kilo idealdi. 9 yıldırda biraz kilo alsam frenleyip eski durumuma dönüyorum. Kilo almak en büyük kabusum.
 • Kendimi bildim bileli hep spor yaptım. Voleybol oynamakla başladım yüzme ve vücut geliştirme. Ve haliyle hep kaslı bir vücut. Evlenip te sporu bırakınca e yemeği de seviyorum. Yürümeyi bırakıp heryere arabayla gidince başladı kilolar gelmeye. Verdim aldım verdim daha fazla aldım. Diyetisyen spor ama hoooop kilo geri geliyor. Sonunda 114 kilo oldum. Ev 4.katta merdiven leri çıkarken nefes nefese kalıyorum. Kan tahlil sonuçları hep yüksek. Yine spora başlamaya karar verdim ama dedim önce bi endokrin e gideyim. Gittim derdimi tam anlatıcam doktor dedi ameliyat mı olmak istiyorsun. Ahanda oda ne başladım araştırmaya o sırada buldum bu sayfayı da. Bu arada bende var iki tane kuzen ikisininde nişanlanacağı tuttu. Damada dedim ben 60 kiloya inmeden düğün yok diye. Ameliyattan kimsenin haberi yok tabi yeğenim dedi abla bizim düğün yattı mı diye gülüştük. Bişeyler bahane oldu işte ameliyat ı olalı 8 ay oldu bile. İyiki de olmuşum şu an 75 kiloyum. Düğün e kadar da çok rahat 65 olurum 😄😄😄😄
 • 5.sınıftan beri hiç zayıf olmadım.Yandaş hastalıklar ve yemek yemeyi seviyor olmam kilo vermemi zorlaştırıyordu.İlaç tedavisi spor diyet ile 22 kilo verdim zayıf değildim lakın kendimi begeniyordum.10 yıl içinde verdiğim kiloları geri aldım. Daha sağlıksız bir hal almadan bu gidişata engel olmak istedim.Her daim kendime güvenen bir insanken çekingen sessiz bir insana dönüştüm.Dedim ki ben bu oyunu bozarım.bu ameliyatı olmuş arkadaşlarımın desteği ile ameliyat oldum.çok özel ama bir kızım olsun istiyorum buda ameliyat olmamda en büyük etken.Yüzün çok güzelll iziiciiik zayıfla diyen çirkinlerr sussun artık 😈
 • Benim tek sorunum ekmeğe yağ sürüp yemek di 7 yaşımdan beride şişmanım,yemek yemeyi çok severim hatta yemekde değil sana yağ ekmk salça ekmk hep bunlardan kilo aldım çocukken 😀annem çok uğraşmıştı kilo verdircem diye fakat ben hiç uğraşmıyodum gamsız kaygısız bi çocuktum hep yedim 😀sonra 17 yaşımda annemi kaybettim psikolojim bozuldu daha çok yedim hep yemekten oldu…şuan iki buçk aylık opluyum yiyemiyom çok şükür yiyemyom gari.
 • Bugün de kedisini yedi.
 • Benim bi çektiğimi bi Allah bi ben biliyorum.
 • Yazılacak aslında çok şey var ama İnan ki zayıf olmak kadar güzel bişey Yok işte top oynamak istersin kaleye geç koşmak istersin nefesin kesilir iki adımda ailecek yemek yersin olum yavaş ye elbise almak istersin Yok birini sevmek istersin senin saf ve temiz samimiyetin bedeninden daha ön planda. Olduğu için uzaktan seversin ..
 • Eşşekten düşenin halini eşşekten düşen anlar kardeşim.
 • Bebekliğimde geçirdiğim bir rahatsızlık sonrasında hayata geri dönmemle beraber kullanılan ilaçlar sonucunda çocukluğumda kilo almaya başladım. Bu kilolar gittikçe arttı. 9-10 yaşlarımda bir zayıflama ürünü kullandım. 6 ay kadar düzenli kullandım. Ciddi derecede kilo verdim. Tam normale döndüm derken bu kez verdiğim kiloların 2 katını geri aldım. Arkadaşlarım, komşularım, akrabalarım ve ailem tarafından alay konusu oldum. Babam ben çocukken beni “sen bu gidişle 100 kilo olursun kapıdan sığmazsın seni evden dozerle çıkarmak zorunda kalırız” gibi cümlelerle korkutuyordu. Psikolojim git gide bozuldu. Çevremde hiç kimse yoktu. Ben düştüm, elimden tutan olmadı ve bir daha hiç kalkamadım. Hep süründüm tek başıma. Ben obezite ameliyatlarını 14 yaşımda araştırmaya başladım. Ve daha o zamanlarda “ne olursa olsun olacağım!” dedim. Çok canım yandı. Sınıf arkadaşlarım okul çıkışı için plan yaparlardı bana duyurmamaya çalışırlardı. Bir gün birisi “Azime sen gelmesen olmaz mı? Lunapark’a gideceğiz de…” dedi. O an canım yandı. Mağaza mağaza dolaşıp da bedenime göre kıyafet bulamadığımda canım yandı. Babamın “senden utanıyorum” dediğinde canım yandı. Sokakta yürürken beni yanındakine gösterip “ben bu kadar kilolu değilim değil mi?” dediklerinde canım yandı. Ben yürürken “deprem oluyor” dediklerinde canım yandı… Bunları yaşadım. Psikolojim alt üst oldu. Psikiyatri’ye gittim. Bir sürü ilaç verdiler. Yine kilo aldım. En son 120 kiloyu gördüm. Artık rahat nefes alamıyordum. Geceleri uyurken bir anda uyanıp nefes almaya çalışıyordum. Bacaklarımın ve sırtımın ağrısından yürüyemiyordum. İki yıl boyunca diyetisyenimin diyetinin dışına çıkmamam sonucunda kilo verdim. Başta söylediğim rahatsızlıktan dolayı 18 yaşıma kadar hayati riskim vardı. O riski de atlatınca ameliyat hazırlıkları yaptık. Ve 17 Ekim 2016 tarihinde 108 kilo ile ameliyat oldum. Şu anda 74 kiloyum. :”)
 • Her şeye rağmen umut hep var 🙂
 • Alkol çok İçiyordum 😜 günlük 3 ekmek yiyordum etçil birisi olduğum için aldım kiloları .Tansiyonum yüksekti kolesterol Trigliseridim aşırı yüksekti Çok şükür kurtulduk. Ameliyat olduğuma hiç pişman değilim.Şimdiye kadar olmadığıma pişmanım sadece ameliyatı olmamda büyük faktör abimdir… Sağolsun Beni hiç yanlız bırakmadı.. Ameliyattan sonra hiç bir sorun yaşamadım Allaha şükür.
 • Az biraz şişmandım senden ötürü daha da şişmanladım ve yine senin yüzünden ameliyat oldum varsın olsun senin canın sağolsun.
 • Sen nasil guzel bir kadinsin nasil guzel bir eşsin nasil guzel bir annesin yaa harikasin 🤗😇
 • Çocukluğumdan beri hiç bir zaman çıtı pıtı bir kız olamadım😒
  Ama kiloluda değildim. Nisa’ya 60 kg ile hamile kalıp 90 ile doğuma girdim.. sonrasında kg verememekle beraber üzerine alınan kg lar.. çalışmamak sürekli evde olmal ve sıkıldıkça bişiler yemek beni obez yaptı. En son 2 sene önce çok yakın arkadaşlarımın bu ameliyatı olması bana vesile oldu. İstediğimi giyememek, rahat hakaret edememek op olmamdaki en büyük etken. Dr a görüşmek için gidip aynı gün kendimi tahlillermi yaptırırken buldum… iyi ki bu ameliyatı olmusum keske daha önce olsaydım.
 • Askerlik yaşıma kadar ağır sporlar yaptım birde aşırı derecede antibiyotik ilaçlar kullandım iştahım açıldı kiloyu kendime hiç alıştıramadim hayatım diyet yapmakla geçiyordu Birgün bir abimiz hanımının ameliyatını anlattı geçen yıldı ilk defa duymuştum böyle bir şeyi araştırdım doktor buldum 10. gün ameliyat masasına uzandım sıfır a yakın bilgi yüksek motivasyon .Tek bilgi kaynağım birçoğumuzun tanıdığı kardeşimdi 135 ten opsuz 122 ye 122 optan sonra den 74 e hedefim 70 ama bir türlü olmuyor.
 • 57 kilo ile evlendim 1 sene sonra yine 57 kilo ile hamile kaldım hamileliğimin 4. Ayında 75 kiloydum hormonlarımın bozulduğunu öğrendim ilaçta kullansam fayda etmedi kilo alımı devam etti tabi doğum yaptığımda 95 kiloydum hadi doğum yaptım artık veririm dedim ama olmadı kendimi eve kapattım markete dahi gitmiyordum hatta artık eve misafir bile kabul etmiyordum çünki utanıyordum insanlardan kaçıyordum internette dolaşırken tüp mide ameliyatı diye birşey okudum bende ilk mideye tüp takılıyor sanıyordum tabiki😅sonra eşime açtım konuyu asla dedi hepten bunalıma girdim kendimi dahada çok yemeğe verdim ve birgün biranda eşime ben intihar edicem böyle yaşamak istemiyorum dedim adamın gözleri kocaman oldu birgün sonrası bir baktım o araştırıyor doktorlarla konuşuyor😅araştırmalar sonunda doktoruma ulaştım görüştüm tarihimi aldım veee o dakikadan itibaren nasılsa ameliyat olucam die kusana kadar yedim 😅1ayda 15 kilo aldım ve o ameliyatı oldum 🙏🙏sonuç hayatımda verdiğim en doğru karar diyorum 2 sene oldu op olalı ve ben ilk senede ideal kilomunda altına düştüm şuan 65 kiloyum ve çikolata yiyerek bu satırları yazıyorum😅yani demem o ki hayatınızın en güzel zamanlarını hamallık yaparak eksik bir özgüvenle geçirmeyin alnımıza yazılmadıkça ölüm yok bunu unutmayın kilo sorunu olan herkese rabbim yardım etsin çok zor herkes zayıf olsun fazla kilolu kimse kalmasın mağazalarda 38 36 beden kıtlığı yaşansın inşallah😅
 • Eee elbette benim de bir obezite hikayem var hala içimde derin yaralar açan ben çocukluktan beri kilolu olan yaşıtlarına. Göre hep daha iri olan hatta çocukken genç kız sanılıp görücü gelen damlara kaçan bir kızcağızdım sonuç 17 yaşınfa salak saçma bir evlilik ardından ayrılık ve sırtımfa koca bir yük ve git gide alınan kilolar meraine taşındık tüm sosyal hayatım değişti hep bakımlı kendine güvenen bir insandım okadar rahattımki kiloyu hiç takmıyordu ve hiç yartılmıyordum eşimle tanıştık ve ikişkimi başladı iş yerindeki tartıya çıktığımda 101 kiloydum şok yaşadım hayatımda ilk defa diyet yaptım 80 kiloya dştüm neyse nişanlandık evlendik hormonal sıkıntılar ilaçlar derken bir baktım 128 kiloyum eşim hep destek oldu saolsun ve bitmek bilmeyen bi süreç çocuk tedavisi ve pısı fısır sesler hep kulağımdaydı kocasına bak anası gibi yazık bı doğurursa nenemde doğurur yüzü güzel ama boğazını tutmuyor ve en yaralayıcı olanda bu kiloyla devam edersen kocan seni aldatır ki eşimi deli gibi kıskanan ben çıldırdım araştırdım ve çok uğraştım ayakta duramıyordum nefes almıyordum ve bu süreçte hep uanımda olan kocam iyikim canım can yoldaşım ameliyaya giderken kulağıma fısıldadı herşey çok güzel olacak ve bebişimizde olacak ben inanıyorum sende inan günlerce bana çocuk gibi baktı ve ben hayatımın dönğm noktasını yaşadım 148 kilodan 98 kiloya düştüm rabbime çok şükür.
 • Yıllarca kiloları yüzünden sorun yasayan birisi oldum hep ihanet yüzünden eşimden ayrıldım ve sonrasi depresyonla 120 kilolara ulaştım 5 aylik opluyum 120den 83 kiloya düştüm ve hızla kilo vermek istiyorum verememe korkularım var ve bu korkular depresyona iteliyor napacağımı bilemez haldeyim calisiyorum sorumluluklarim cok agir ve yuruyuslerimi yapamıyorum psikolojik olarak hep aynı düşünce idealim 60 kilo olmak ama yaklaşık 2 aydır kilo veremiyorum vazgeçilmezim çikolata ve tatlılar su aralar yiyip pişman oluyorum hayatımda ilk kez spor yaptım diyet yaptım allah herkese dilediğini yaşatsın inşallah ideale ulaşırız demekten başka bir şey de gelmiyor herkese iyi geceler dilerim.
 • Ben hiç bir zaman çok zayıf olmadım sülalenin en şişman sevimli kızı boş ver kiloyu senin yüzün güzel kaşın gözün yeter gibi gibi laflar duyardım kilomu dert etmezdim de icten içe hep derdim keşke bi sabah uyansam çok zayıflamış olsam derdim 80 kiloyla evlendim 3 yıl çocuk tedavisi poşet poşet ilaçlar iyice kilo aldım hamileliğim çok ağır geçti hep hastanelerde ilaçlarla 9 ay yatarak çok zor bir hamilelikti sonra hızlı kilo alımları ve 45 yaşındaki abimin bir gecede kararan hayatı beyin kanaması geçirdi insanın sevdiğini kaybetme korkusu stresi çok kötü Rabbim kimseye yasatmasın aniden bende beliren ağrılar krizler zor bi süreç geçirdim safra kesesi ameliyatı için yattığım hastaneden doktorumun tavsiyesiyle mide ameliyatı olarak çıktım eşimden başka kimse bilmiyordu herkes şok oldu hiç bir bilgim olmadan araştırmadan oldum iyikide olmuşum hiç pişman olmadım 120 kiloyla op oldum şu an 80 kiloyum daha 10 kilo fazlam var azimle vericem bu kilolar gidecek lütfen hayallerinizi ertelemeyin.

Bir önceki yazımız olan Neden Obezite Cerrahisi (Obezite Ameliyatı Sebepleri) başlıklı makalemizde neden obezite ameliyatı, neden obezite cerrahisi ve obezite ameliyatı nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir