Kategoriler
Foto Galeri Geniş Slayt Obezite Eğlence

Obez Hayvanlar – Hayvanlarda Obezite ve Şişmanlık

Obez hayvanlar deyince aslında aklımızda pek bir şey canlanmıyor. Çünkü hayvanların çoğu doğal ortamlarındaki gibi hareket etmeye çalışıyorlar. Abur cubur gibi zararlı alışkanlıkları da olmadığı için çok fazla şişman hayvana rastlamak mümkün değil. Fakat şişman evcil hayvanlara rastlamak çok da zor değil.
Bakalım hayvanlarda obezite nasıl oluyormuş? Hangileri photoshop, hangileri gerçek ayırt edebilecek misiniz?

Mesela ayılar obez hayvanlar mıdır? Onlardaki obezite hastalığı mıdır yoksa kendi doğaları gereği mi kilo alırlar? Kilo almazlarsa 7 ay boyunca hiçbir şey yemeden nasıl kış uykusuna yatarlar? Ayılardaki şişmanlık bizce obezite hastalığı sayılmaz.
Obez hayvanlar konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
Kaynak: Worth1000.com

Kategoriler
Obezite Obezite Eğlence

Pokemon Go ve Obezite (Pokemon Go ile Zayıflama)

Son zamanların çılgınlığı Pokemon Go, obezite ilişkisini inceleyeceğiz. Pokemon Go ile zayıflama, nasıl zayıflanır, obeziteye etkisi nasıl olur, konularını inceleyeceğiz.
Pokemon Go ve Obezite
Oyun şu an Amerika, Avustralya ve bazı Avrupa ülkelerinde yayınlanmış durumda. Çok yakında tüm dünyada aktif hale gelecek. Ancak çeşitli değişiklikler ile Türkiye’de de oyunu oynamak mümkün. Amerika obezite konusunda da lider olduğu için bu oyun ile obezite konusu direkt olarak ilişkindirilmiş durumda. Bunun nedenini anlamak için oyun hakkında biraz bilgi edinmek gerekir.
Oyun gerçek dünyadaki; park, deniz, ırmak, orman, alışveriş merkezleri gibi mekanlarda geçiyor.
Pokemon Go ile Zayıflama
İşin esprisi ise şu, oyunda ilerlemek için gerçekten evden çıkıp dışarıda dolaşmanız gerekiyor. Yeni Pokemonlar bulmanız için oyunda 100 metre ilerlemeniz gerekiyorsa, gerçekte de dışarıda o kadar ilerlemeniz gerekiyor. Bazı Pokemon noktaları da bulunuyor. Birçok oyun bağımlısı sırf bu oyun için dışarı adım atacak. İnsanların sosyalleşmesini de sağlayacak.
Farklı Pokemonlar bulmak için ise insanlar, dağ bayır demeden sürekli olarak yürümek hatta koşmak zorunda kalacaklar. Çok yakında her yerde bu çılgınlığı biz de göreceğiz.
Oyunda aktivite artışı için çeşitli ayrıntılar da mevcut. Özellikleri aktif hale getirmek için belirli mesafeler katedilmek zorunda. Örneğin, bulduğunuz bir yumurtayı kırmak için 2 km, 5 km ya da 10 km yol yürümeniz gerekebiliyor. Kişiler mecburen hareket etmek zorunda kalacaklar.
Ayrıca çocukların evden çok uzaklara gitmeleri de söz konusu olabilir, bu konuda özel dikkat gerekir.
Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Pokemon Go oyunu ile kişilerin evden dışarı çıkması  ve hareket etmeleri, dolayısıyla zayıflayarak obeziteden kurtulmaları çok mümkün görünmekte. Fakat şunu asla unutmayalım ki, yeme düzenimize de ayar vermedikçe kilo kaybı kalıcı olmaz. Sizin bu konudaki fikirlerinizi de merak ediyoruz…