Kategoriler
Obezite Cerrahisi

Tüp Mide Sonrası Detoks Diyeti (En İyi Detox Diyeti 2021)

Tüp mide sonrası detoks diyeti yapmak uygun olur mu? Obezite cerrahisi ile bu tarz bir diyet uygulanabilir mi sorularına cevap arıyoruz. Genel olarak poş reset olarak anılan, çeşitli diyetler bulunmaktadır.

Tüp mideliler için detoks diyetleri uygun mudur? 7-8 aylıkken durmuş kilo verimini hızlandırmak için yapılabilir mi?

 • Ben uygun görmüyorum ama diyetisyenimize soralım. Birinci yıla kadar metabolizmayla oynamak çok da doğru değil.
 • Teşekkürler.
 • Merhabalar, detoks diyetleri, enerji ve proteinden kısıtlı diyetlerdir. Aynı zamanda vitamin ve mineral oranları günlük gereksinimi karşılamaz, en büyük dezavantajı metabolizmayı yavaşlatmasıdır.
  Bu bakımdan metabolizmaya ciddi zararları olabilir ve hiçbir şekilde önermiyorum. 1 yıldan sonra kişinin beslenme durumuna bakılarak, uzman kontrolünde belirlenmiş hızlandırıcı bir program uygulanabilir.
 • Teşekkürler
 • Durgunluğu kırmak için için ne yapıp şaşırtmak lazım?
 • 1 hafta sıvı, 1 hafta püreli, sonra normal beslenmeye geçmek etkili oluyor. Yani ilk başlangıçta. Bu arada 2 yıllık tüp mideliyim. Ara duruşlar çok normal. Moralinizi bozmayın.
 • Bu diyet uygun değildir. Detoks diyeti ve benzeri uygulamalar sadece ve sadece hekiminizin bilgisiyle beslenme uzmanınız tarafından uygun görülüyorsa yapılmalı. Aksi tehlikeli olabiliyor.
 • Anladım teşekkür ederim peki 7-8 aylıkken kilo verimimiz durduğunda yeniden hızlandırmak için ne yapabiliriz.
 • Bol su, bol protein, bol egzersiz. Bunun dışında benim önerim kefir kullanmanız. Gün içinde tüketmek yerine yatmadan 30 dk önce 1 çay bardağı alırsanız, metabolizmanız hızlanacaktır. (Şayet reflü şikayetiniz yok ise)
 • Ben tüp mideli olmayanlar için bile uygun olmadığını düşünmeye başladım, detoks diyetlerin çoğunun. 1 haftada 2 kg verdiğini sanan arkadaşım, 600 gram kas kaybedip 300 gr yağ almış. Diyetisyen, çok uygunsuz bulmuştu.

 

Diyetisyenler poş reset detoks diyetini, genelde sıvı ağırlıklı gıdaların tüketimi olarak, 2-3 hafta kadar olacak şekilde planlamaktadırlar. Bazı kimseler, bu kelimeyi İngilizce detox olarak kullanabilir ama doğrusu bu değildir maalesef. Detoks diyetleri için de uzmanlardan destek alınız lütfen…

Bir önceki yazımız olan Obezite Cerrahisi Sarkma Sorunu (Sarkma Resimleri - 2021) başlıklı makalemizde obezite ameliyatı sarkma sorunu, obezite cerrahisi sarkma ve obezite cerrahisi sarkma sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir