Kategoriler
Obezite Diyetleri Obezite Videoları

Hızlı Kilo Vermenin 13 Yolu

İşe yaramış pratik ve kilo verme sürecinizi hızlandıracağını düşündüğüm 13 altın kuraldan bahsedeceğim sizlere. Hızlı kilo vermenin 13 yolu.

Herkese yeniden merhaba🙋 Bu yazımda, kilo verme sürecimde; bende işe yaramış pratik ve kilo verme sürecinizi hızlandıracağını düşündüğüm 13 altın kuraldan bahsedeceğim sizlere. Hızlı kilo vermenin 13 yolu olarak da adlandırabiliriz bu yazıyı. Umarım faydalı olur, keyifli okumalar & seyirler! 🙂
 1. Öncelikle salatalara eklediğiniz soslara dikkat! Sağlıklı bir şeyler yediğinizi düşünürken, eklediğiniz soslarla salatanızı bir kalori bombasına dönüştürebilirsiniz. Limon ve zeytinyağı benim vazgeçilmezimdir!
 2. Katılacağınız davetlerde eğer kalorili şeyler yiyeceğinizi biliyorsanız önceki ve sonraki öğünleri hafif geçirmek günü kurtaracak bir yöntemdir.
 3. Alkol ve asitli içeceklerden uzak durmak, ödem yani şişkinlik yapacağı için tartıda bizi yanıltır, uzak durmak oldukça önemli!
 4. Akşam yemeğinden sonraki atıştırmalıklardan uzak durmak gerek!
 5. Su içme alışkanlığını edinmemiz şart, günde 2-2.5 litre içelim.
 6. Üzüntülü ve sıkıntılı anlarınızda buzdolabına koşmayın. Böyle durumlarda verdiğiniz emeği ve o aldığınız kalorileri yine sizin yakacağınızı düşünün.
 7. Çiğneyerek, küçük lokmalar halinde, yavaş ve arada sırada çatalı kaşığı elinizden bırakarak yemenin hızlı yemeğe göre daha az kalori sağladığını unutmayın.
 8. Televizyon karşısında veya bir şeyler okurken sürekli atıştırmamaya çalışın.
 9. Dışarıda yediğiniz sağlıklı yiyeceklerin yanındaki patates kızartması, ketçap, mayonez gibi gıdaları yeşilliklerle değiştirin.
 10. Porsiyonları dengeleyin.
 11. Ara öğün tüketin.
 12. Diyet ve egzersiz birbirinden ayrılamaz bir ikilidir. Her gün en az 1 saat yürüyün.
 13. Yemek günlüğü tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir