Kategoriler
Obezite Cerrahisi

Gizlenen Obezite Cerrahisi (Saklanan Obezite Ameliyatı)

Gizlenen obezite cerrahisi olur mu? Çevremde tüp mide ameliyatı olduğundan emin olduğum çok kişi var. Bir insan neden ameliyat olduğunu saklar? Yıllarca, kilolu olduğunu bildiğim insanı bi görüyorum bi kaç ay sonra, bildiğin evrim geçirmiş.

En son dün bir tanıdığımı gördüm, aşırı zayıflamıştı. Tişörtün kolları altında kollarına giydiği korse görünüyordu. (Gerdirme ameliyatı sonrasında giyilen korse) Nasıl zayıfladın dedim. Az yiyeceksin zayıflayacaksın dedi.
Neden bazı insanlar başkalarına da destek olmak yerine köstek olur?
Başardığı bir şeyi başkaları başarsın istemez?
Ya da neden saklama gereği duyar ameliyat olduğunu…
Sizin düşünceleriniz nedir bu konu hakkında?

 • Ben çevremde hiç ameliyat olmuş da saklamış kişi görmedim. Bence size denk gelmiş. 🙂
 • Valla ameliyat olduğumdan beri ortam oldukça diyorum. Ameliyat oldum diye ki zaten gözden kaçmıyor az yememiz. Neden az yiyorsun dediklerinde, diyorum ameliyat oldum diye. Saklamak bence mümkün değil. Gizleyip, saklayabilene de aşk olsun yani. 😊
 • Evet saklayanlar çok hoş herkese reklam etmek zorundada değil. Kimse çünkü çok yadırgayıp hi iste ameliyat olmuş da zayıflamış deyip kucuk görenler çok. Bilmezlerki o hale gelene kadar nelerden vazgeçtiğini ne yaşadığını bunu bir başarı değil… İradesizlik, kolaya gecmek gibi gören çok sanırım, bu kisileri de anlamak lazım. Bir de her ameliyat olan incecik olmuyor. Sihirli değnek degil gerçekten, başarı olduğunu herkes anlasa keşke.
 • Ben de kimseden gizleme ihtiyacı hissetmedim ama bazı tipler var sorus seklinde bile art niyet var. Ya da lüzumsuz yorum yapacağından emin oldugum bir kisi varsa, ona söyleme ihtiyacı hissetmiyorum.
 • Birini biliyorum, tüp mide ameliyatı oldu zayıfladı. Sonra, Herbalife sistemine üye oldu. Onunla zayıfladım diye ürün satıyor.
 • Herbalife’da reklam yüzümüz olur musun diyenler var. Ameliyat olduğumu saklayacakmışım. Saklamam kusura bakmayın dedim. Fotoğrafımla insanları aldatıp, ürün satacaklarmış. Yokum dedim.

Gizlenen obezite cerrahisi hakkında ilginç bir anı…

 • O da bi şey mi, benim bi müşterim (gelinlikçiyim bu arada) geldi. Ben daha bu ameliyatı araştırma aşamasındayken tanışmıştım. Tüp mide ameliyatı olduğunu ve 50 kilo verdiğini söylemişti. Kız gerçekten fıstık gibi olmuştu. Sonra kendine blog açtı. Ben de onu takip ettim tabi. Orada ameliyat olmadığını spor ve diyet ile zayıfladığını yazmış. Asla ameliyatı düşünmediğini yazmış. Beni de engellemişti.😳
 • Saplantılı kişiler de demek 🙂
 • Ben de saklamak istiyorum. Ama ah benim çenem hiç durmuyor söylüyorum 😂😂
 • Aynı ben.
 • Benim ailem hala bilmiyor, eleştiri istemiyorum kendi kararım.
 • Kimsenin bilmesinede gerek yok herkesi hayati saklamak istiyorsa saklar köstek olmakla alakası yok… Zaten olanlar açıklamasını yapıyor, ben de oldum 50 kilo verdim. Ama ahmet mehmet bilse ne olur ? Ha sorarsa söylerim benim saklıcak bir şeyim yok. Ama bazen saklanacak şeyler de olabilir, ailesel çevresel vs vs işte.
 • Ben ameliyat olduğumu büyük bir mutlulukla söylüyorum, hatta ameliyatı öneriyorum. Neyini saklıyım hatta daha dün bir akrabamı yönlendirme yaptım. Kesin karar verdi obezite cerrahisi olmak için.
 • Söylemek zorunda değil bence kimse zaten. İnsanlar çok patavatsızca yorumlar yapıyor.
 • Arkadaşlar bana bunu diyen kişiye ben ameliyat olacağım önümüzdeki ay dedim.
  Ay Manyak misin ameliyat olunur mu diye dalga geçti.
  Kızdığım noktayı anlıyor musunuz?
  Hem olmuş hem dalga geçiyor.
 • Ben de söylemiyorum bazılarına. Ne kadar zayıflamışsın diyenlere… Çünkü sonra kilo alırsın, ölürsün deyip caydırmaya çalışıyorlar.
 • Ben de gizlenen obezite cerrahisi konusuna sıcak bakıyorum. Çevremden saklıyorum, şu an 15. günüm ameliyat olalı. Çünkü olumsuz çok yorum var ve bunları duymak istemiyorum. Artık kilo muhabbetide olsun istemiyorum. Devamlı sana hasta olacak gbi yazık hiçbir şey yiyemiyor. Gibi acıyarak bakmaları davranmalarını da istemiyorum. O yüzden herkese yaymama gerek yok, daha bir şey belli değil. Kilo olarak belli olsa da yalan söylemem, oldu bir şeyler derim.

Obeziteye çözüm arayanlar, şu siteyi inceleyebilir… Gizli habersiz obezite cerrahisi haberimizi de okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Obezite Cerrahisi Sarkma Sorunu (Sarkma Resimleri - 2021) başlıklı makalemizde obezite ameliyatı sarkma sorunu, obezite cerrahisi sarkma ve obezite cerrahisi sarkma sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir